Vítězové Zlatých glóbusů 2021: „The Crown“, „Nomadland“, „Borat Subsequent Moviefilm“ a další! | Rozhodující

Golden Globes 2021 Winners

Zlaté glóby si za ta léta vybudovaly zaslouženou reputaci hollywoodských nejprestižnějších cen ( Glaaaaad-IATORRRR! ) a není důvod si myslet, že tento rok bude jiný. Jistě, hvězdy filmu a televize nebudou všichni sedět v těsné blízkosti sebe u přeplněných stolů v Beverly Hilton kvůli protokolům COVID-19, ale jen si představte, kolik VÍCE opilých hvězd mohou - a doufejme! - získejte, pokud se nemusí bát, že budou celou dobu na kameru. (Ne jako by to těm exhibicionistům bylo jedno, ale přesto ...)



Ano, Zlaté glóby 2021 budou jinou zkušeností než v minulých letech, ale nejen proto, že událost se bude z velké části odehrávat přes Zoom. Jak všichni víme, pandemie zpustošila nejlepší plány propuštění Hollywoodu a mnoho z největších a nejlepších filmů roku zůstalo na příslovečných regálech. Filmy jako Nomadland a Nadějná mladá žena , průkopníky v kategorii Nejlepší film - drama, jsou vynikající, ale široká veřejnost je sotva viděla, takže letošní ceremoniál postrádal trochu lesku minulých let.

PŘÍBUZNÝ: V kolik začínají dnes večer zlaté glóby?

To znamená, že Tina Fey a Amy Poehler jsou ZPĚT jako hostitelé letošních Globes, což znamená, že máme záruku velmi zábavné monologie / úvodní skici na holém mininu. Připoutejte se a nalijte si něco chladného a lahodného - víte, že hvězdy jsou!

Zde jsou všichni nominovaní (a vítězové, jakmile budou oznámeni) Zlatých glóbusů 2021!



Vítězové Zlatých glóbusů 2021

Nejlepší herec ve vedlejší roli v jakémkoli filmu
Daniel Kaluuya ( Jidáš a černý Mesiáš ) - VÍTĚZ!
Sacha Baron Cohen ( The Trial of the Chicago 7 )
Jared Leto ( Malé věci )
Bill Murray ( Na skalách )
Leslie Odom, Jr. ( Jedné noci v Miami )

Nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli v seriálu, limitované sérii nebo filmu vytvořeném pro televizi
John Boyega ( Malá sekera ) - VÍTĚZ!
Brendan Gleeson ( Pravidlo Comey )
Dan Levy ( Schitt's Creek )
Jim Parsons ( Hollywood )
Donald Sutherland ( Undoing )

Nejlepší ženský herecký výkon v televizním seriálu - muzikálu nebo komedii
Catherine O'Hara ( Schitt's Creek ) - VÍTĚZ!
Lily Collins ( Emily v Paříži )
Kaley Cuoco ( Letuška )
Elle Fanning ( Velký )
Jane Levy ( Zoey's Extraordinary Playlist )



film stojaté vody poblíž mě

Nejlepší film - animovaný
Duše (Walt Disney Pictures) - VÍTĚZ!
Croods: Nový věk (Universal Pictures)
Kupředu (Walt Disney Pictures)
Přes Měsíc (Netflix)
Wolfwalkers (Cartoon Saloon)

Nejlepší herecký výkon v limitované sérii nebo filmu vytvořeném pro televizi
Mark Ruffalo ( Vím, že je to hodně pravda ) - VÍTĚZ!
Bryan Cranston ( Vaše ctihodnosti )
Jeff Daniels ( Pravidlo Comey )
Hugh Grant ( Undoing )
Ethan Hawke ( Dobrý lorde Bird )

Nejlepší scénář - film
Aaron Sorkin - The Trial of the Chicago 7 (Netflix) - VÍTĚZ!
Emerald Fennell - Nadějná mladá žena (Funkce ostření)
Jack Fincher - Manku (Netflix)
Florian Zeller, Christopher Hampton - Otec (Sony Pictures Classics)
Chloe Zhao - Nomadland (Searchlight Pictures)

Nejlepší ženský herecký výkon v televizním seriálu - drama
Emma Corrin ( Koruna ) - VÍTĚZ!
Olivia Colman ( Koruna )
Jodie Comer ( Zabíjení Evy )
Laura Linney ( Ozark )
Sarah Paulson ( Ratched )

Nejlepší originální píseň - film
Io Si (při pohledu) z Život před námi (Netflix) - Diane Warren, Laura Pausini, Niccolò Agliardi - VÍTĚZI!
Bojujte za vás z Jidáš a černý Mesiáš (Warner Bros.) - H.E.R., Dernst Emile II, Tiara Thomas
Poslechněte si můj hlas z The Trial of the Chicago 7 (Netflix) - Daniel Pemberton, Celeste
Mluvte hned od Jedné noci v Miami (Amazon Studios) - Leslie Odom Jr., Sam Ashworth
Tygřice a Tweed z USA vs. Billie Holliday (Hulu) - Andra Day, Raphael Saadiq

Nejlepší originální skóre - film
Duše (Pixar) - Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste - VÍTĚZI!
Půlnoční obloha (Netflix) - Alexandre Desplat
Princip (Warner Bros.) - Ludwig Göransson
Novinky ze světa (Universal Pictures) - James Newton Howard
Manku (Netflix) - Trent Reznor, Atticus Ross

Nejlepší herecký výkon v televizním seriálu - muzikálu nebo komedii
Jason Sudeikis ( Ted laso ) - VÍTĚZ!
Don Cheadle ( Černé pondělí )
Nicholas Hoult ( Velký )
Eugene Levy ( Schitt's Creek )
Ramy Youssef ( Rámec )

Nejlepší televizní seriál - muzikál nebo komedie
Schitt's Creek (CBC) - VÍTĚZ!
Emily v Paříži (Netflix)
Letuška (HBO Max)
Velký (Proti proudu)
Ted laso (Apple TV Plus)

Nejlepší herečka ve filmu - hudební nebo komedie
Rosamund Pike ( Hodně se starám ) - VÍTĚZ!
Maria Bakalova (COM) Borat Následný Moviefilm )
Kate Hudson ( Hudba )
Michelle Pfeiffer ( Francouzský východ )
Anya Taylor-Joy ( Emma )

Nejlepší herec v televizním seriálu - drama
Josh O'Connor ( Koruna ) - VÍTĚZ!
Jason Bateman ( Ozark )
Bob Odenkirk ( Raději zavolej Saula )
Al Pacino ( Lovci )
Matthew Rhys ( Perry Mason )

Nejlepší film - cizí jazyk
Hrozivý (A24) - VÍTĚZ!
Další kolo (Samuel Goldwyn Films)
La Llorona (Zachvění)
Život před námi (Netflix)
Dva z nás (Magnolia Pictures)

v kolik hodin dnes hrají carolina panthers

Nejlepší televizní seriál - drama
Koruna (Netflix) - VÍTĚZ!
Země Lovecraft (HBO Max)
Mandalorian (Disney Plus)
Ozark (Netflix)
Ratched (Netflix)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli v jakémkoli filmu
Jodie Foster ( Mauritánci ) - VÍTĚZ!
Glenn Close ( Hillbilly Elegy )
Olivia Colman ( Otec )
Amanda Seyfried ( Manku )
Helena Zengel ( Novinky ze světa )

Nejlepší herečka ve vedlejší roli v seriálu, limitované sérii nebo filmu vytvořeném pro televizi
Gillian Anderson ( Koruna ) - VÍTĚZ!
Helena Bonham Carter ( Koruna )
Julia Garner ( Ozark )
Annie Murphy ( Schitt's Creek )
Cynthia Nixon ( Ratched )

Nejlepší ženský herecký výkon v limitované sérii nebo filmu vytvořeném pro televizi
Anya Taylor-Joy ( Královnin gambit ) - VÍTĚZ!
Cate Blanchett ( Paní Amerika )
Daisy Edgar-Jones ( Normální lidé )
Shira Haas ( Neortodoxní )
Nicole Kidmanová ( Undoing )

Nejlepší televizní limitovaná série nebo film vyrobený pro televizi
Královnin gambit (Netflix) - VÍTĚZ!
Normální lidé (Hulu / BBC)
Malá sekera (Amazon Studios / BBC)
Undoing (HBO)
Neortodoxní (Netflix)

Nejlepší herec ve filmu - drama
Chadwick Boseman ( Ma Rainey's Black Bottom ) - VÍTĚZ!
Ahmed Rice ( Sound of Metal )
Anthony Hopkins ( Otec )
Gary Oldman ( Manku )
Tahar Rahim ( Mauritánci )

Nejlepší režisér - film
Chloe Zhao, Nomadland (Searchlight Pictures) - VÍTĚZ!
Emerald Fennell, Nadějná mladá žena (Funkce ostření)
David Fincher, Manku (Netflix)
Regina King, Jedné noci v Miami (Amazon Studios)
Aaron Sorkin, The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

Nejlepší film - hudební nebo komedie
Borat Následný Moviefilm (Amazon Studios) - VÍTĚZ!
Hamilton (Walt Disney Pictures)
Palm Springs (Neon)
Hudba (Vertikální zábava)
Prom (Netflix)

Nejlepší herec ve filmu - hudební nebo komedie
Sacha Baron Cohen ( Borat Následný Moviefilm ) - VÍTĚZ!
James Corden ( Prom )
Lin-Manuel Miranda ( Hamilton )
Dev Patel ( Osobní historie Davida Copperfielda )
Andy Samberg ( Palm Springs )

Nejlepší herečka ve filmu - drama
Druhý den ( USA vs. Billie Holiday ) - VÍTĚZ!
Viola Davis ( Ma Rainey's Black Bottom )
Vanessa Kirby ( Kousky ženy )
Frances McDormand ( Nomadland )
Carey Mulligan ( Nadějná mladá žena )

americký hororový příběh nové sezóny

Nejlepší film - drama
Nomadland (Searchlight Pictures) - VÍTĚZ!
Otec (Sony Pictures Classics)
Manku (Netflix)
Nadějná mladá žena (Funkce ostření)
The Trial of the Chicago 7 (Netflix)